Cóż to jest prawda?

17036844_413658498981851_1034624177_o

Zawsze się zastanawiałam, w jakim celu Poncjusz Piłat wrąbał w dialog z Jezusem to filozoficzne pytanie. No bo przyznajcie – trochę ono od czapy.

Cóż to jest prawda?

Trochę nie pasuje. Trochę nie na temat. Przesłuchanie oskarżonego. Rozwydrzeni Żydzi na karku. Zagrożenie pozycji. A tu go bierze na głębokie refleksje na temat prawdy. Dziwak.

Cóż to jest prawda?

Wiecie, kiedy mi najczęściej kołacze się po głowie to pytanie? Gdy przeglądam fejsa. Fajny portal. Mam dużo znajomych rozsianych wszędzie, wspaniałych przyjaciół w Gdańsku (najpiękniejszym mieście świata!) i przez fejsbuka skontaktować mi się z nimi zdecydowanie najłatwiej. A już Messenger to wynalazek aniołów! Fejsbuk to też okno na świat. Dzięki niemu zaglądam na ulubione blogi, czytam ciekawe artykuły i mniej więcej kojarzę, co dzieje się w świecie. No dobra. Nie kojarzę, co dzieje się w świecie. Na ten typ niereformowalności nawet fejsbuk nie działa.

Cóż to jest prawda?

Czy każda twarz ma drugą stronę? Chyba trochę tak. Druga strona fejsa. Kasia Olubińska w swojej książce „Bóg w wielkim mieście” pisała o znajomym, którego rzuciła dziewczyna. Cały tydzień płakał w poduszkę, a w weekend odstawił się, ogolił i pojechał na 10 minut do klubu, jedynie po to, żeby zrobić na fejsa zdjęcie z atrakcyjnymi dziewczynami i pokazać swojej byłej, że rozstanie nic a nic go nie rusza.

Cóż to jest prawda?

Posty, które wstawiasz pod tego, z którego powodu co noc moczysz poduszkę. Znasz? Komentarz, nad którym myślisz milion razy, by był wystarczająco błyskotliwy. Znasz? Lajki pod profilówką budujące twoją samoocenę. Znasz? Siedzenie i myślenie czy twój post odpowiednio oddaje twój wewnętrzny ból i czy inni go dostrzegą i okażą choć minimum troski. Znasz?

Kreujesz. Budujesz. Malujesz. Lepisz. Składasz. Musisz. Nie możesz. Powinieneś. Warto. Źle. Dobrze. Do dupy. Piękna. Przystojny. Bystra. Inteligentny. Świetne zdjęcie. Super wyjazd. Jego lajk. Jej lajk. Brak jego lajka. Brak jej lajka. Jesteś tam???

Cóż to jest prawda?

Piłat puka.

Poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s